E Nabız Bilgi

Aldolan muadili

28.08.2022
Aldolan muadili

Aldolan muadili içeriğimizde sizlere aldolan eşdeğer, aldolan benzeri ve aldolan etken maddesi gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız.

Aldolan muadili yani eşdeğer olan ilaçları açıklamadan önce Aldolan ilacı hakkında detaylı açıklamalarda bulunmak faydalı olacaktır. Aldolan, damar içine, kas içine ya da deri altına uygulanan enjeksiyonel çzöelti formunda ir ilaçtır. Etken maddesi petidin hidroklorürdür. Çok çeşitli kullanım alanları vardır. Şiddetli ağrılar, ameliyat öncesi ağrı kesici, kalp krizi, akciğer ödemi, doğumda ağrı kesici olarak kullanılmaktadır. Bu ilaç kullanımı zamanında alkol alımından kaçınılmalıdır. Hamilelik, emzirme döneminde, karaciğer ve böbrek sorunu yaşanıyorsa kullanımı için mutlaka doktora danışılmalıdır. Kullanım dozu ve miktarı yine doktor tarafından belirlenecektir. Olası yan etkiler dışında, aşırı duyarlılık reaksiyonu, solunum baskılama gibi durumlar gözlenirse bu ilaca alerji olduğunun göstergesidir ve acil müdahale gerektirebilecektir. İlaç oda sıcaklığında, ışıktan korunarak saklanabilecektir.

Aldolan muadili olan ilaçlar nelerdir?

Aldolan muadili var mıdır, Aldolan muadili olan ilaçlar hangileridir gibi soruların cevabını içeriğimizde bulabileceksiniz. Aldolan muadili olan ilaçlar şunlardır; aldine, cedeptin, peıisel, petholan, pethidine ilaçlarıdır. Aldolan ilacının güncel eczane satış fiyatı ise, 80 TL’dir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.