E Nabız Bilgi

Aile hekimi mide ilacı yazabilir mi

17.11.2022
Aile hekimi mide ilacı yazabilir mi

Aile hekimi mide ilacı yazabilir mi içeriğimizde sizlere mide ilacı aile hekimi yazar mi ve mide ilacı reçeteli mi gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Genel olarak mide ilaçları, farklı nedenlerden dolayı kullanılabilmektedir. Reflü genellikle mide rahatsızlıklarının en yaygın olan hastalıkları arasında yer almaktadır. Reflü genel olarak mide asidinin yemek borusuna sızması ile gelişmektedir.

Genellikle yemek yendikten sonra göğsün orta kısmında yanma ile beraber yemekten sonra ağızda kötü his asit ve tat durumunun ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Halk arasında reflü ve benzeri gibi durumlar dolayı ile kullanılan Mide İlacı genellikle mide koruyucu olarak da bilinmektedir. Genel olarak reflü ile başlayan ancak nedeni mide asidinden kaynaklanan rahatsızlıklarda aktif olarak kullanılabilmektedir. Mide İlacı kullanımında midenin asit salınımının en aza indirilebilmesine imkan tanınmaktadır. Uzman hekim tarafından reçete edilerek kullanılması gereklidir.

Aile hekimi mide ilacı yazabilir mi?

Aile hekimi mide ilacı yazabilir mi? sorusunun cevabı hayır. Uzman görüşü gerektiğinden dolayı aile hekimi mide ilacı reçete yazamamaktadır. Doktorunuz mide ilacı reçeteli olarak yazdığında sgk ödemesi yapmaktadır.

Aile hekimi kolesterol ilacı yazabilir mi

Aile hekimi kan iğnesi yazabilir mi

Mictonorm aile hekimi yazabilir mi

gibi içeriklerimize de ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.