E Nabız Bilgi

Zovirax mı vectavir mi

02.01.2023
Zovirax mı vectavir mi

Zovirax mı vectavir mi sorusu sıklıkla araştırılan konu başlıkları arasında yer almaktadır. Bu iki ürün de krem formunda bir ilaçtır. Uçuk tedavisinde oldukça etkisi olan bu kremlerin hangisini kullanıp kullanmanız gerektiği konusunda kararı uzman doktorunuzun vermesi daha doğru olacaktır.

Zovirax mı vectavir mi

Vectevir kremler viral enfeksiyondan kaynaklı uçukların tedavisinde endikedir. Vücutta giren virüs uzun bir süre etkisiz kalır. Fakat tetiklendiğinde virüsler çoğalarak cilt üzerinde uçuklar meydana gelir. Özellikle soğuk algınlığı grip ve halsiz kaldığınız zaman veya güneş ışınlarınıza aşırı maruz kaldığınızda virüsler ortaya çıkar. Bu virüsler özellikle dudaklarda ağrılı kabarcıklara neden olur. Vectavir kremde peskilover içerdiğinden dolayı bu virüslerin çoğalmasını durduran antiviral ilaçtır. Bu kremi uyguladığınız zaman uçuklarınız hızlı bir şekilde kısa sürede iyileşir.

Zovirax krem ise herpes simpleks virüsünüzü deri yolu ile vücuda bulaşmasına neden olan ve neredeyse hayat boyu tekrarlayabilen viral enfeksiyonun tedavisi için endikedir. Dudaklarda ya da genital bölgelerde oluşan enfeksiyonlarda ilk olarak krem ve çeşitli ilaçlar verilir. Zovirax da bu kremler arasında yer alır. Ancak derinizde çıkan uçuğun neden olduğu virüs türüne göre hangi kremin daha uygun olduğunu doktorunuz karar verecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.