E Nabız Bilgi

Tarlusal neden yasaklandı

07.01.2023
Tarlusal neden yasaklandı

Tarlusal yasaklandı mı içeriğimizde sizlere tarlusal neden yasaklandı ve tarlusal yasak mı gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Tarlusal, bir sintetik progesteron hormondur. Progesteron, vücutta çeşitli fonksiyonları olan bir hormondur ve özellikle adet döngüsü ve gebelik sırasında önemli bir rol oynar. Tarlusal, genellikle adet döngüsünü düzenlemek veya gebe kalmayı önlemek için kullanılır. Tarlusal, ayrıca kadınların menopoz sırasında östrojen hormonunun etkisini azaltmak ve menopoz belirtilerini azaltmak için de kullanılabilir.

Tarlusal, ayrıca prostat kanseri tedavisinde de kullanılabilir. Prostat kanserinde, Tarlusal, testosteron adı verilen bir hormondan oluşan tumörleri büyütmek için kullanılır. Tarlusal, ayrıca transseksüel bireylerin cinsiyet değiştirme sürecinde de kullanılabilir.

Tarlusal Neden Yasaklandı

Tarlusal ilacı hakkında merak edilenn bir konu; tarlusal neden yasaklandı sorusudur. Ancak, tarlusal satışı devam etmektedir ve yasaklanması ile ilgili bir durum yoktur. Tarlusal ve benzeri ilaçların kullanımı, çeşitli koşullarda sınırlandırılmış olabilir. Örneğin, tarlusal ve benzeri ilaçların kullanımı, prostat kanseri tedavisinde sınırlandırılmış olabilir ve bu tür bir tedavi için doktor tarafından reçete edilmesi gerekir.

Tarlusal Yan Etkileri Nelerdir

Tarlusal kullanımı ile ilgili yan etkiler, kişiden kişiye değişebilir ve genellikle hafif olabilir. Ancak, tarlusal kullanımı ile bazı ciddi yan etkiler de olabilir.

Tarlusal kullanımı ile sık görülen yan etkiler şunlardır:

  • Adet düzensizlikleri ve adet gecikmeleri
  • Mide bulantısı, kusma veya ishale neden olabilecek mide rahatsızlıkları
  • Baş ağrısı ve baş dönmesi
  • Meme büyümesi veya sertleşmesi
  • Vücut ağırlığında değişiklikler
  • Deri döküntüleri ve cilt reaksiyonları

Bunlarada bakabilirsiniz:

Voltaren yasaklandı mı

Paxil yasaklandı mı

Aferin yasaklandı mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.