E Nabız Bilgi

Simflat zayıflatırmı

04.01.2023
Simflat zayıflatırmı

Simflat zayıflatırmı adlı bu içeriğimizde simflat ilacının zayıflatma etkisinin olup olmadığını ya da diğer etkilerinin neler olduğundan bahsetmeye çalışacağız. Simflat ilacı, sindirim sistemini harekete geçiren, kabızlığa ve şişkinliğe iyi gelen, bağırsak kanallarını rahatlatmayı hedefleyen bir ilaçtır. Film kaplı tablet formunda olan bu ilaç mutlaka hekim tavsiyesi ve kontrolü altında kullanılmalıdır.

Etken maddesi otilonyum bromür olmakla birlikte yardımcı madde olarak laktoz içerdiğinden laktoz alerjisi olan kişilerin kullanımında dikkat edilmelidir. Spazm çözücü ilaç kategorisindedir. Normla kullanım dozu günde 2-3 tablet şeklinde olmalıdır. Genelde yemekten yarım saat kadar sonra bol su eşlinde alınması gereken tabletlerin belli bazı yan etkileri de olabilmektedir. Sıklıkta görülebilen yan etkiler şu şekildedir; kaşıntı, döküntü, ödem, solunum zorluğu, baş ağrısı, rinit, farenjit, diyare, bulantı, ürtiker, döküntü, kusma şeklinde olmaktadır. Doz aşımı söz konusu olduğunda derhal bir sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. İlaç oda sıcaklığında saklanabilmekte olup raf ömrü ise 2 yıl kadardır.

Simflat zayıflatırmı

Simflat ilacını içerek zayıflamak mümkün müdür sorusunun yanıtı kesinlikle evet olacaktır. Esas tedavi alanlarından biri kilo verme olmasa da Simflat zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Bazı rahatsızlıkları olan kişilerin bu ilacı kullanması sakıncalıdır. Glokom, pilor stenozu, prostat hipertrofisi olan kişiler bu grupta yer almaktadır. Gebelikte kategorisi c kategorisidir. Bu nedenle çok gerekli görülmediği durumlarda gebelikte kullanımı önerilmemektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.