E Nabız Bilgi

Reçetesiz kabızlık ilaçları isimleri

03.01.2023
Reçetesiz kabızlık ilaçları isimleri

Reçetesiz kabızlık ilaçları isimleri içeriğimizde sizlere en iyi kabızlık ilacı hangisi ve eczanede satılan kabızlık ilaçları gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Kabızlık, bağırsak hareketlerinde durgunlaşmaya bağlı kişini büyük tuvalete çıkamamasıdır. Sağlıklı bir birey haftada en az 3 kere büyük tuvalete çıkması gerekir. Haftada 3 günden az tuvalete çıkan birisi için kabızlık teşhisi konur.

Kabızlık neden olduğu durumların başında aldığımız yağlı, lif oranı düşük gıdalar ve az su içmek gelir. Gerektiğinden az su içmek ve az lifli gıda yemek kabızlığa neden olur. Yaşam kalitemiz artması için günlük yediğimiz gıdaların içine lifli gıda da eklemek gerekir. Günde en az 2-2.5 litre su içmemiz sağlık açısından önemlidir.

Kabızlığa neden olan diğer etkenler ise stresli bir hayat, tuvalete çıkmaya direnmek, demir takviyesi ve süttür. Kabızlık giderilmek için kullanılan müshil ileriki zamanlarda kronik kabızlığa neden olabilir. Bu yüzden kabızlığı doğal yöntemlerle çare bulmak en iyisidir. Kabızlığa egzersiz yapmak da iyi gelir. Egzersiz bağırsak kaslarını uyararak tuvalete çıkma isteği oluşturabilirsiniz.

Reçetesiz kabızlık ilaçları isimleri

Kabızlık için doğal yöntemleri denediniz fakat hala kabızlığınız sürüyorsa ilaç takviyesi almanız şarttır. Kabızlık için bir çok reçeteli ve reçetesiz ilaç vardır.

Reçetesiz kabızlık ilaçları isimleri:

  • Enterogermina
  • Nature’s supreme
  • NBL Probiotic Gold
  • Bekunis Bitkisel Kabızlık İlacı
  • Duphalac Şurup Kabızlık İlacı
  • Debridat Kabızlık İlacı

Kabızlık için iyi gelen besinler kayısı, kuru erik, brokoli, ıspanak, enginar, bezelye, fasulyedir. Her zaman kabızlık için doğal yöntemlerle kurtulmanız en iyisi olacaktır. Bağırsak sağlığınız için fazla ilaç gün geçtikçe etkisi azalmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.