E Nabız Bilgi

Asiviral krem reçetesiz alınır mı

23.01.2023
Asiviral krem reçetesiz alınır mı

Asiviral krem reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere asiviral krem reçetesiz satılır mı ve asiviral krem reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Asiviral krem, viral enfeksiyon hastalıklarında tedavi olarak verilen bir ilaçtır. Genellikle herpes, papillomavirus (HPV) gibi virüslerin sebep olduğu cilt lezyonlarının tedavisinde kullanılır.

Krem, antiviral aktivite göstererek virüslerin çoğalmasını önler ve cilt lezyonlarının iyileşmesini hızlandırır. Asiviral krem nedir ne için kullanılır kapsamında araştırmalarımız sonucunda aşağıdaki maddelere ulaştık. Asiviral krem şu durumlarda etkilidir:

  • Dudakların kenarlarında oluşan uçuklar
  • Burun kenarında oluşan uçuklar
  • Genital bölgede ki uçukların tedavisinde etkilidir.

Asiviral krem reçetesiz alınır mı

Ciltte oluşan uçuk tedavilerinde etkili olan asiviral krem için reçetesiz alınır mı ve asiviral krem eczanede satılır mı gibi merak edilen soruları araştırdık. Asiviral krem normal reçeteli bir ilaçtır ve eczanelerden temin edilebilir. Asiviral krem, antiviral bir ilaçtır ve yan etkileri genellikle hafif olabilir. En yaygın yan etkiler arasında deride kızarıklık, kaşıntı, yanma veya döküntüler bulunur. Ayrıca, cildinizde kuruma, sertleşme veya çatlamalar oluşabilir. Eğer bu yan etkiler devam eder veya şiddetlenirse, doktorunuzla konuşmalısınız. Ayrıca, Asiviral krem ile cildinizde reaksiyonlar görürseniz, ilacı kullanmayı durdurmalısınız ve doktorunuza bildirmelisiniz.

Asiviral krem yaraya iyi gelir mi

Asiviral krem kullanımı sonucu ciltte gözle görülebilir etkiler olmaktadır. Ciltte oluşan yaralar ve uçuklar da kullanılan asiviral krem yaraya iyi gelir. Bu krem:

  • Yaraya sebep olan uçuk virüsünün oluşumunu engeller
  • Uçuğun bulaşıcı etkisini azaltır
  • Yüz, dudak ve buruk yüzeylerinde ki yaraları iyileştirir

Asiviral krem kullanımı günde 2-3 kere olacak şekilde uygulanmalıdır. Kremi uygulamadan önce yaranın temiz olduğundan ve kuru olduğundan emin olduktan sonra kremi lokal olarak elinizle sürebilirsiniz.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Aseket reçetesiz alınır mı

Aprol fort reçetesiz alınır mı

Asiklovir krem reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.