E Nabız Bilgi

Prozac aile hekimi yazabilir mi

06.11.2022
Prozac aile hekimi yazabilir mi

Prozac aile hekimi yazabilir mi içeriğimizde sizlere aile hekimi prozac yazar mı ve prozac reçeteli mi gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Prozac; depresyon tedavisinde kullanılan bir tür Antidepresan ilacıdır. İçeriğinde bulunan etkin maddesi ise Fluoksetindir.

Bu ilaç depresan tedavisini yanı sıra yemek bozukluğu adet öncesi sendromu ve obsesif Kompulsif bozukluğunun tedavisinde reçete edilebilir Psikiyatri muayenesi sonucu reçete edilebilen antidepresanlar arasında yer alan Prozac kullanıldığı dönemde, mevcut tedaviye yardımcı olması için uzman bir psikologdan terapi almanızda fayda vardır. Panik atak tedavi ver kişinin ruhsal durumunu iyi olmasını sağlar, uykusunu düzenler ve iştahını dengeleyerek günlük hayata daha iyi uyum sağlamasını sağlar.

Hem şurup hem de kapsül formunda olan bu ilaç benzer antidepresanlara göre daha az yan etki yapmaktadır. Yan etkileri ise çoğunluk hafif seyreder ve doktorun verdiği dozu aşmamak şartı ile düzenli kullanım sonucunda etkileri azalır. Doktor kontrolü ile düzenli olarak kullanılması gereken Prozac günlük hayatta kişinin kendini daha iyi hissetmesini sağlar.

Prozac aile hekimi yazabilir mi?

Prozac aile hekimi yazabilir mi? sorusunun cevabı hayır. Uzman görüşü gerektiğinden dolayı aile hekimi prozac reçete yazamamaktadır. Doktorunuz prozac reçeteli olarak yazdığında sgk ödemesi yapmaktadır.

Ursactive aile hekimi yazabilir mi

Elidel krem aile hekimi yazabilir mi?

Buspon aile hekimi yazabilir mi

gibi içeriklerimize de ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.