E Nabız Bilgi

Mide koruyucu ilaç isimleri fiyatları

16.01.2023
Mide koruyucu ilaç isimleri fiyatları

Mide koruyucu ilaç isimleri fiyatları yazımızda sizlere detaylı bilgiler paylaşacağız. Mide, en değerli ve hassas organlar arasındadır. Çok çeşitli nedenlerle hastalanabilir. Mide hastalıkları ağrı ve yanmanın eşlik ettiği, kişinin hayat standardını düşüren hastalıklardır. Bu hastalıklardan korunmak için beslenme düzenine dikkat edilmesinin yanında koruyucu ilaçlardan da yararlanılabilir.

Mide koruyucu ilaç isimleri fiyatları

Mide koruyucu ilaç isimleri fiyatları konusu merak edilebilir. Mide koruyucu ilaçlar, Proton Pompası İnhibitörü olarak adlandırılır. Bu grupta yer alan ilaçlar;

  • midede asit içeren enzimi bloke ederek mide yanması
  • reflü gibi şikayetleri azaltır
  • mide ülserlerini tedavi eder
  • onikiparmak bağırsağı ülserlerinde iyileşme sağlar
  • bazı durumlara bağlı gelişen midede aşırı asit oluşmasını düzenler

Nexium

Nexium, esomeprazol ihtiva eden proton pompası inhibitörüdür. Pembe renkli 40 mg. tabletlerdir. Reflü ve reflüye bağlı mide yanması, kusma şikayetlerini tedavi edici etkisi ile doktor tarafından yazılır. Nexium fiyatı eczanelerde yaklaşık 82 TL.’dir.

Panto

Enterik kaplı tabletler şeklinde satılan Panto, mide koruyucu ilaçlar arasındadır. 12 yaş ve üzerinde mide sıvılarının yemek borusuna kaçtığı durumlarda yanmayı azaltarak hastayı rahatlatır. Ekşime gibi rahatsız edici semptomları hafifletir. Panto fiyatı 35.53 TL.’dir.

Omeprol

Mide koruyucu ilaç isimleri arasında omeprol de bulunur. Omeprazol ihtiva eden enterik kaplı tabletlerdir. Mide asitinin ağrı, acı ve yanma hissi yaratacak biçimde yemek borusuna kaçtığı durumların tedavisinde etkilidir. Ülser hastalığında da yazılan bir ilaçtır. Onikiparmak yaralarında da tedavi edici etki yapar. Pankreas büyümesi sonucu mide asitinin arttığı vakalarda da reçete edilir. Omeprol eczane fiyatı 33.25 liradır.

Zegerid

Mide yanmaları ve mide asidinin arttığı durumlarda yazılan ilaçlardan biri de Zegerid’dir. Mide ülserlerinin iyileşmesinde etkilidir. Bazı durumlarda mide kanaması riskine karşı önleyici olarak da reçetelendirilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.