E Nabız Bilgi

Gürcistan doktor maaşı

10.10.2023
Gürcistan doktor maaşı

Gürcistan, yüzölçümü olarak bakıldığı zaman dünyanın en küçük ülkelerinden birisidir. Bu küçük yüzölçümüne rağmen oldukça turistik bir ülke olan Gürcistan’ın insanlarının aldıkları maaşların ne kadar olduğu da merak edilmektedir. Özellikle Gürcistan’da yaşayan doktorların ne kadar para kazandığını merak eden kişiler Gürcistan doktor maaşı ne kadar gibi soruları arama motorlarında aratmaktadır.

 Öncelikle Gürcistan’da kullanılan para birimi Gürcistan larisidir. Güncel olarak 3.78 gürcistan larisi ise tam 1 euro para birimine eşittir. Gürcistan’da doktorluk yapan kişiler de maaşlarını lari cinsinden almaktadır.

 Gürcistan’da yaşayan doktorlar dahil her meslekten kişiler hayatlarını iyi şekilde sürdürmektedir. Çünkü, Gürcistan ekonomik olarak iyi sayılabilecek bir durumdadır. Bu da doktor maaşlarına yansımıştır. Gürcistan’da bir doktorun maaşı ortalama olarak 4020 GEL’dir. Bu da Gürcistan para birimi olan lariye bakıldığı zaman gayet iyi değerdedir.

 Bir doktorun kazanacağı maaş elbette ki sabit değildir. 4020 GEL ortalama bir maaş değeridir. Kıdemli doktorların 8000 GEL ve daha fazlasını kazanması muhtemeldir. Ayrıca işe yeni başlayan doktorların ilk olarak alacağı ücret 3000 GEL civarı olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.