E Nabız Bilgi

Fluzole 150 mg reçetesiz alınır mı

21.01.2023
Fluzole 150 mg reçetesiz alınır mı

Fluzole 150 mg reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere fluzole 150 mg reçetesiz satılır mı ve fluzole 150 mg reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Fluzole, fluconazol adı verilen bir antifungal (mantar öldürücü) ilaçtır. Bu ilaç cilt, saç dipleri, tüylerin rağmenı, göğüs boşluğu, idrar yolları, deri ve tüylerin altı gibi farklı yerlerde oluşan mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Fluzole ayrıca bazı bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde de kullanılabilir.

Fluzole genellikle tablet ve süspansiyon (içecek) şeklinde satılır ve oral olarak alınır. İlaç doktorunuz tarafından verilen dozaj ve kullanım talimatlarına uygun olarak alınmalıdır.

Fluzole 150 mg reçetesiz alınır mı

Fluzole, reçete ile satılır. Bu ilaçların kullanımı, dozajı ve yönetimi gibi konuların uzman bir hekim tarafından değerlendirilmesi gerekir, bu nedenle Fluzole gibi ilaçların reçetesiz olarak satılması sıklıkla mümkün değildir.

Eğer Fluzole veya benzeri bir ilacı kullanmayı düşünüyorsanız, doktorunuz veya eczacınız ile görüşmeli ve onlardan reçete almalısınız. Doktorunuz veya eczacınız, ilacın kullanımı ile ilgili olarak size dozaj ve kullanım talimatları verir ve ilacın yan etkileri ile ilgili olarak size bilgi verir.

Fluzole yan etkileri

Fluzole gibi ilaçların kullanımı ile ilgili olarak bazı yan etkiler olabilir. Bu yan etkiler herkesde görülmeyebilir ve aşağıda listelenen yan etkilerin tamamını yaşamanız olası değildir. Ayrıca yan etkilerin şiddeti de farklı insanlarda değişebilir.

Fluzole ile ilgili sık görülen yan etkiler:

  • Baş ağrısı
  • Bulantı ve kusma
  • İshal
  • Karın ağrısı
  • Kilo kaybı
  • Döküntüler
  • Aşırı uyku hali
  • Deride kızarıklık veya kaşıntı

Eğer Fluzole veya benzeri bir ilacı kullanıyorsanız ve yukarıda listelenen veya diğer yan etkileri fark ederseniz, doktorunuz veya eczacınız ile hemen iletişime geçin.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Avil ampul reçetesiz alınır mı

Lyrica 300 mg reçetesiz alınır mı

Psikiyatri ilaçları reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.