E Nabız Bilgi

Eylea SGK karşılıyor mu

01.01.2023
Eylea SGK karşılıyor mu

Eylea SGK karşılıyor mu içeriğimizde sizlere eylea SGK ödüyor mu, eylea devlet karşılıyor mu ve eylea devlet ödüyor mu gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız.

Eylea göz içine enjekte edilen bir ilaçtır. Yaşa bağlı olan makula bozulunca ve miyop görülmeye başlanınca retinal damar tıkanıklığı, ödem, diyabetik rahatsızlıklara bağlı görme bozukluğu olunca kullanılan ilaçlardan biridir. Bu ilacı gidip eczaneden kendi kafanıza göre alamazsınız, doktor kontrolünde ne kadar ve nasıl kullanılacağı söylenerek alınır.

Gününden fazla kullanırsanız göz tabakanıza zarar verebilir, gözünüz daha kötü olabilir. Eğer ki daha az kullanırsanız gözünüz iyileşemez aynı veya da daha kötü bir hal olabilir. Eylea 3 doz şeklinde ayda bir kere tek enjeksiyon halinde kullanılır, sonraki kullanımda ise 2 ayda bir tek enjeksiyon şeklinde kullanılır. Enjeksiyon yapıldığı zaman enjeksiyon süreleri arasının takip edilmesine gerek yoktur.

Eylea SGK karşılıyor mu?

Eylea SGK karşılıyor mu? sorusunun cevabı evet. Eylea SGK tarafından ödeme kapsamı içerisindedir. Eylea eczanelerde normal reçeteli olarak satışı yapılmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.