E Nabız Bilgi

E-Nabız rnd 4014 hatası

29.08.2023
E-Nabız rnd 4014 hatası

E-nabız, Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan vatandaşlara hizmet veren bir sistemdir. Vatandaşların hastanelere gitmek istemeleri durumunda randevu alma ve hastane sonuçlarını görüntülemede yararlı olan randevu sistemidir. Bu sistemden yararlanmak için, ilk önce e-nabız sistemine kayıt olunması gerekir. E-Nabız sistemine kayıt olmak için e-nabız sisteminin ana ekranında bulunan üye ol butonunu seçerek kimlik numarasını ve e-nabız şifresini girerek üye olursunuz.

Diğer bir giriş yöntemi ise e-devlet üzerinden giriş yapılmaktadır. E-devlet üzerinden girişlerde telefon numaranız ve e-posta doğrulamasını yaparak giriş yapabilirsiniz. İnternet adresi üzerinden giriş yaparak Sağlık Bakanlığı’na bağlı bütün hastanelerde bulunan doktorlardan kolayca randevu alınabilmektedir. İnternet üzerinden online olarak kullanılan bu sistemde bazı sorunlar meydana gelmektedir. Bu sorunlardan birisi de e-nabız rnd 4014 hatası kodu olmaktadır. Bu hata genel olarak 2. Doz aşı yaptırmak isteyen kişilerin ekranında olmaktadır. Bu hata her zaman olmamakla beraber bazı durumlarda ortaya çıkmaktadır. Bu hata seçilmiş olan aşı merkezi ile ilgili olmakta, fakat bu hata görüldüğü zaman değişik hastane veya aşı merkezleri seçilerek sorun çözülmüş olmaktadır.

Bu hata kodu genellikle randevu almayı düşündüğünüz doktorun uygun muayenesi bulunmadığından veya aşı olmayı düşündüğünüzde size uygun olacak dozajı tamamlamamış iseniz sisteme size hata verebilmektedir. Ortaya çıkan bu hata yapılan değişikliğe rağmen devam ediyorsa Alo 184 numaralı hattı arayarak randevunuzu alabilir ve sorun hakkında bilgi verebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.