E Nabız Bilgi

Colidur reçetesiz alınır mı

19.12.2022
Colidur reçetesiz alınır mı

Colidur reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere colidur reçetesiz satılır mı ve colidur reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. İnsan vücudunda bağırsağa yerleşen ve hepatik enfeksiyona neden olan zararlı bakterilerin önlenmesinde kullanılan antibiyotik grubu ilaç olmaktadır.

Hepatik durum karaciğere etkileyerek zararlı maddelerin kan ile beyine giderek ruhsal sorunlara sebebiyet vermektedir. Konuşma bozukluğu, kas hastalıkları ve koma gibi hayati tehlike oluşturacak durumlar oluşturmaktadır. Colidur ilaç karaciğer rahatsızlıkları için tekrarlayan atakların önlenmesi ve giderilmesi için doktor tarafından reçete edilmektedir. İnsan vücudunda oluşan karın ağrısı bağırsak rahatsızlığı, diyare gibi sindirim sistemi rahatsızlığında kullanılmaktadır.

Colidur reçetesiz alınır mı

Colidur reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde colidur ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından colidur uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Colidur ilaç reçeteli olarak alındığından SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır.

Yüksek ateşli durumlarda ve son bir gün içinde sekiz den fazla dışkılama olduysa, böbrek sisteminde bozukluk gibi durumlarda colidur kullanılmaktan vazgeçilmelidir. Hamilelik ve emzirme döneminde kullanılmamalıdır. Yiyecek ve içeceklerden kullanılırken bir bardak soğuk su ile ağız yoluyla alınmalıdır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Coraspin reçetesiz alınır mı

Crebros reçetesiz alınır mı

Warfmadin 5 mg reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.