E Nabız Bilgi

Citol reçetesiz alınır mı

19.12.2022
Citol reçetesiz alınır mı

Citol reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere citol reçetesiz satılır mı ve citol reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Citol beyindeki serotonin hormonunu artırarak antidepresan hastaları için kullanılan ilaç grubuna girmektedir.

Serotonin hormonundaki bozukluklar kişileri depresyona ve depresyonla bağlantılı hastalıkların oluşmasında önemli bir faktör oluşturmaktadır. Citol ile beyinde oluşan dengesizliklerin giderilmesi ve önlenmesi amaçlanmaktadır. Hayatın akışını olumsuz yönde etkileyecek her türlü durum insan beyninde kimyasal dengesizlikler oluşturmaktadır. Bu gibi durumlarda hastanelerin psikiyatri servisine giderek reçete ederek kullanılmalıdır. Doktor tarafından öngörülen dozlarda kullanılması tavsiye edilmektedir. Panik atak hastalıklarından ve obsesif bozukluklar da belirtilerin önlenmesi amacıyla kullanılmaktadır.

Citol reçetesiz alınır mı

Citol reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde citol ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından citol uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Citol ilaç reçeteli olarak alındığından SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır.

Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılmasından kaçınılmalıdır. Yiyecek ve içeceklerle birlikte aç veya tok karnına alınabilmektedir. Sadece bu dönemde alkol kullanılmamalıdır. Araç ve makine kullanacak kişiler citol kullandıktan sonra çeşitli yan etkiler oluşturacağı için dikkat etmeleri gereklidir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Colidur reçetesiz alınır mı

Coraspin reçetesiz alınır mı

Crebros reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.