E Nabız Bilgi

Cipralex reçeteli mi

20.01.2023
Cipralex reçeteli mi

Cipralex reçeteli mi yazımızda sizlere cipralex reçeteyle mi satılıyor, cipralex reçeteli ilaç mı ve cipralex nasıl alınır gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Selektif serotonin geri alım intibörleri hücre dışında serptonin miktarını arttıran ilaçlar grubudur. Cipralex’in de bulunduğu ve kısaca SSRI adı verilen bu grup ilaçlar;

Depresyon tedavisinde sıklıkla tercih edilmektedir, Obsesif kompulsif bozuklukların tedavisinde etkilidir, Açık alan korkusu olarak bilinen agorafobinin yarattığı kaygı bozukluğunun iyileştirilmesinde, Agorofinin eşlik etmediği kaygı bozukluğunun düzeltilmesinde, Sosyal ve yaygın anksiyete bozukluğunun tedavisinde kullanılır.

Cipralex essitalopram içeren antidepresanlar arasındadır. Ambalajlar halinde 28, 56 veya 84’lük ve 20 mg.lik tabletler olarak satışı yapılmaktadır. Merkezi sinir sistemini etkileyerek serotonin miktarını arttırır ve serotonin eksikliği yüzünden bozulan dengeyi onarır. Doktorun önerdiği dozajda kullanılmaktadır. Kullanım süresi hastalığın seyrine göre birkaç haftayı geçebilmektedir.

Cipralex reçeteli mi

Cipralex ‘in tanınmış bir ilaç olması Cipralex reçeteyle mi satılır sorusunu da gündeme getirmektedir. Depresif duygulanımlar içinde olanlar; Cipralex kullanabilir miyim, reçetesiz Cipralex alınır mı şeklinde sorular sorabilmektedir. Ya da benzer durumdaki aile bireylerinin veya arkadaşlarının doktor tarafından verilmiş Cipralex gibi ilaçlarını kullanmak isteyebilmektedirler.

Cipralex gibi antidepresanlar grubundan gelen ilaçların doktor kontrolü olmadan kullanımı tehlikelidir. Antidepresanlar doktor tavsiyesiyle reçetelendirilirse kullanılmadır. Cipralex’ te doktor tarafından reçete edilen dolayısıyla da Cipralex reçete ile satılan ilaçlar arasındadır. Dolayısıyla Cipralex reçeteli mi, sorusunun yanıtı ‘evet’ olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.