E Nabız Bilgi

Büyüme hormonu eczane fiyatı

01.01.2023
Büyüme hormonu eczane fiyatı

Büyüme hormonu eczane fiyatı 2023 hakkında bilgi vermeden önce ilaç hakkında açıklama yapmak çok daha iyi olacaktır. Büyüme hormonu diğer adı ile growth hormon insan büyüme hormonlarıdır. Gen teknoloji ile üretilmiş bu ilaçların fiyatları biraz yüksektir. Büyüme ilgili rahatsızlığı olan çocuklarda kullanılan bu ilaçların birkaç çeşidi bulunmaktadır.

Büyüme hormonu eksikliği olan çocuğun boyu uzamaz, gelişmez, büyüyemez. Doğuştan olabileceği gibi bu rahatsızlık sonradan da gelişebilir. Bir hormon takviyesi olan bu iğne ile rahatsızlık tedavi edilebilmektedir. Büyüme iğnesi dışında bu hormonunun başka bir takviye yöntemi ya da yolu yoktur. Teşhis konulmasının ardından hızla tedaviye başlanması oldukça önemlidir. Bu rahatsızlığın tedavisinde zaman çok önemlidir. Kullanım dozu her ne kadar doktor tarafından belirlense de genelde bir ayda 3 kutu kadar ilaç kullanılması gerekebilmektedir.

Büyüme hormonu eczane fiyatı 2023

Büyüme hormonu eczane fiyatı 2023 için araştırma yapıyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Büyüme hormonu eczane fiyatı 2023 yılı itibari ile 3000 TL’dir. Normal reçete ile satılan büyüme hormonları etken maddeleri somatropindir. Büyüme hormonu eksikliği teşhisi konan çocuklarda iğne sgk tarafından karşılanmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.