E Nabız Bilgi

Belarus doktor maaşları

23.09.2023
Belarus doktor maaşları

Belarus doktor maaşı konusunda merak ettikleriniz bulunuyor. Bu yazımızda hekimlerin maaşlarına ilişkin bir bilgilendirici içerik hazırladık. Bu sayede Belarus’ ta çalışan hekimlerin maaşlarını yazımızda güncel bir şekilde aktarabileceğiz. Belarus doktor maaşı maksimum olarak yıllık 48.000 rubledir. Bunu Türk lirası bazından inceleyecek olursak, 1 Belarus rublesi güncel olarak 7,09 TL ye eşittir. Hekimler de 336.000 TL olarak aylık maaş alırlar. Belarus için söyleyecek olursak tüm doktorlar burada üst sınıfı oluşturur.

Maaşı 20.000 Rublenin üzerinde olan her kesim için üst sınıftır diyebiliriz. En üst kademede ise doktorların olduğunu söylemek gerekir. Aylık olarak inceleyecek olursak 4000 Belarus rublesine denk gelir. Bu da 28000 TL yapar. Belarus asgari ücreti 457 rubledir. Dolayısıyla geçim olarak doktorlar hiçbir şekilde sıkıntı çekmediği gibi ayrıca lüks bir yalama da sahip olabilirler. Çünkü ülkede en üst seviyede hekim maaşları buradadır diyebiliriz.

Son dönemlerde ülkemizde yaşanan hekim göçleri, beyim göçü şeklinde başka ülkelere gitmektedir. Tercih edilen ülkelerden biri de Belarus olmaktadır. Dünya genelinde doktorlar için en yüksek maaşı sunan ülkelerin başında gelmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.