E Nabız Bilgi

Afebryl reçetesiz alınır mı

27.01.2023
Afebryl reçetesiz alınır mı

Afebryl reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere afebryl reçetesiz satılır mı ve afebryl reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Afebryl, efervesan olarak bilinen suda eriyen tablet şeklinde satılmaktadır. Aferbyl tablet, içerisinde birden fazla etken madde barındırmaktadır. Bu etken maddeler arasında, parasetamol ve askorbik asit bulunur. Bu ilaç ağrı kesici olarak kullanılırken aynı zamanda da ateş düşürücü olarak da kullanılabilmektedir. Beyaz ve yuvarlak tabletler şeklinde 16 efervesan tablet olarak paketlenmektedir.

Aferbyl kimler kullanmamalı

İlacın birden fazla etken maddesi olabileceği için bu maddelere karşı direnç gösteren kişiler bu ilacı kullanmamalıdır. Örneğin, parasetamol alerjisi olan bir hasta aferbyl ilaç kullanmamalıdır. Yine bu konu kapsamında;

  • Böbrek yetmezliği
  • Karaciğer yetmezliği
  • Kalp yetmezliği
  • Kanser ve romatizma ilaçları kullanan hastalar
  • Hamilelikte son 3 ayda olan anneler aferbyl tablet kullanmaktan kaçınmalıdır.

Aferbyl hemen etki eder mi

Suda eriyen tabletler şeklinde satılan aferbyl ilaç vücut tarafından çabucak emilir. Bu özelliği sayesinde aferbyl hemen etki edebilen bir ilaçtır. Özellikle bu ilaç alkol kullanımı sonrası oluşan baş ağrısı üzerinde oldukça etkilidir. Aynı zamanda travma ve ameliyat sonrası akut ağrılar için aferbyl ilacı kullanımı tavsiye edilebilir.

Aferbyl reçetesiz alınır mı

Cilt tahriş ilaçları sınıfında olan aferbyl reçetesiz alınır mı hakkında bu yazımızda merak edilen cevabı paylaşıyoruz. İhtiyaç durumunda eczanelerden aferbyl reçetesiz olarak satın alınabilir. Doktorunuz reçeteli olarak aferbyl verirse yine eczanelerden reçeteli olarak da temin edebilirsiniz. Aferbyl güncel satış fiyatı 52.52 TL’dir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Ateş düşürücü fitil reçetesiz alınır mı

Antepsin reçetesiz alınır mı

Anafranil 10 mg reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.