E Nabız Bilgi

Vicks SGK karşılıyor mu

16.02.2023
Vicks SGK karşılıyor mu

Vicks SGK karşılıyor mu içeriğimizde sizlere vicks buharlaşan merhem sgk karşılıyor mu, vicks şurup sgk karşılıyor mu, vicks nazal sprey sgk karşılıyor mu ve vicks burun çubuğu sgk karşılıyor mu gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Vicks markasının çok fazla ürünü bulunur. Vicks nazal sprey, vicks inhaler burun çubuğu, vick medinait şurup ve klasik olarak herkesin bildiği buharlaşan merhem ürünleri vardır.

Vicks buharlaşan merhem SGK karşılıyor mu?

Vicks buharlaşan merhem yerli bir üretim olarak reçetesiz şekilde alınır. Yani hekimler bunu reçete etmez. 47 TL ile 65 TL arasında eczanelerde ve e- ticaret sitelerinde bu ürünü satın almanız mümkündür. SGK’ nın karşılamadığı merhem türlerindendir.

Vicks şurup SGK karşılıyor mu?

Vicks şurup, çocuklar için ve yetişkinler için olmak kaydı ile farklı türlerde yerini almaktadır. Vicks medianit şurup, vapodry şurup, ekspektoran şurup olmak kaydı ile üç çeşittir. Beyaz reçete kapsamında bu şuruplar satışa sunulur. Her bir şurubun farklı fiyat politikası vardır. Ancak hepsi SGK tarafından ödenmektedir tüm hekimlerin reçete yazma yetkisi bulunur. Rapora gerek kalmadan reçete edilen ve katılım payı ödenerek satın alınan ilaçlar arasındadır.

Vicks nazal sprey SGK karşılıyor mu?

Vicks nazal sprey, burun açıcı bir spreydir. Reçetesiz olarak satılır. Bu nedenle SGK tarafından bedeli ödenmez. 46,85 TL olarak güncel fiyat listesi bulunur.

Vicks burun çubuğu SGK karşılıyor mu?

Vicks burun çubuğu, burun tıkanıklıklarını açmak için mentollü bir çubuktur. Reçetesiz olarak temin edilir. SGK karşılamaz. Güncel fiyatı da; 30 TL dir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Hamazinc SGK karşılıyor mu

Tecentriq SGK karşılıyor mu

Desiferol SGK karşılıyor mu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.