E Nabız Bilgi

Tarlusal reçeteli mi

20.01.2023
Tarlusal reçeteli mi

Tarlusal reçeteli mi yazımızda sizlere tarlusal reçeteyle mi satılıyor, tarlusal reçeteli ilaç mı ve tarlusal nasıl alınır gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Tarlusal, bir türev benzodiazepin ailesinden bir ilaçtır. Bu aile, sinir sistemini rahatlatan, uykuya dalmayı kolaylaştıran ve anksiyete gidermeye yardımcı olan ilaçları içerir. Tarlusal genellikle anksiyete bozukluklarının tedavisinde ve uyku bozukluklarının tedavisinde kullanılır. Ayrıca, kas gerginliği, konvülsiyonlar ve bazı cinsel bozukluklar gibi diğer durumlar için de reçete edilebilir.

Tarlusal adet döneminde kullanılır mı

Etken maddesi medroksipropesteron olan ilaç hakkında tarlusal adet için kullanılır mı soruları için cevap arıyoruz. Lustral, menstruasyon döngüsünün luteal fazında endometriumun (rahim iç tabakasının) hazırlığını sağlamak, endometrial hiperplaziyi (rahim iç tabakasının fazla büyümesi) önlemek veya tedavi etmek, adet düzensizliklerini düzeltmek veya adet gecikmelerini önlemek, endometriyal kanser riskini azaltmak için kullanılabilir. Ayrıca, bazı kanser türlerinin tedavisinde veya hormon tedavisinden sonra görülen semptomları azaltmak için de kullanılabilir.

Tarlusal reçeteli mi

Hamile olmayan kadınlarda Tarlusal ilacı kullanımı yaygındır. Bununla beraber Tarlusal reçeteli mi ve reçetsiz alınır mı gibi sorularda kadınların merak ettiği sorular arasındadır. Araştırmalar göstermiştir ki, tarlusal reçeteli bir ilaçtır ve yalızca doktor kontrolünde kullanılması gereken bir ilaçtır. Tarlusal genellikle tablet formunda kullanılır ve doktor tarafından tavsiye dilen şekilde kullanılması önemlidir.

Tarlusal kullanımı sırasında bazı yan etkiler kendisini gösterebilir. Bu yan etkiler arasında yaygın olanları:

  • Ağrılı adet
  • Baş ağrısı
  • Nefes darlığı
  • İshal
  • Bağımlılık

Bu yan etkile çok nadir görülür ve genellikle geçicidir. İlaç kullanımı sırasında bu yan etkiler ile sık sık karşılaşıyorsanız doktorunuzla iletişime geçmeyi ihmal etmeyin.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Cipralex reçeteli mi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.