E Nabız Bilgi

Pet sonucu e nabızda görünür mü

06.02.2023
Pet sonucu e nabızda görünür mü

Pet sonucu e nabızda görünür mü içeriğimizde sizlere detaylı bilgiler aktaracağız. Pet taraması olarak da bilinen ve uzun adıyla pozitron emisyon tomografisi olarak uzun adıyla bilinen bu tarama pek çok hastalığın teşhisine, gelişimine, ilerlemesini ve yayılımına göre nasıl bir süreç ve dağılım izlediğini göstermektedir.

Genellikle kanser hastalıkları tedavisinde de bulunulan mücadeleye yönelik olarak da kullanılmaktadır. Pet taraması yaklaşık süre olarak 15-30 dakika arasında da sürmekte olup çekim yapılacak olan bölgeye göre de değişkenlik gösterebilmektedir.

Erken tanıda önemli bir yol haritası açılmasını da sağlamakta olup başlıca akciğer kanseri, kolorektal kanserlerde, jinekolojik kanserlerde, lenfomada ve meme kanseri gibi çeşitli kanser türlerinde de kullanılmaktadır. Pet sonucunuzu ise doktorunuza başvurarak yada e-nabızdan radyolojik görüntülerim butonuna tıklayarak erişebilmeniz mümkündür.

Pet sonucu e nabızda görünür mü?

Pet sonucu e nabızda görünür mü? sorusunun cevabı evet. Hastaların pet sonucu e nabız sisteminde görünmektedir ve raporlara erişebilmektedir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Holter sonucu e nabızda görünür mü

Gebelik testi sonucu e nabızda görünür mu

HSG sonucu e nabızda görünür mü

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.