E Nabız Bilgi

Paxera SGK karşılıyor mu

25.10.2022
Paxera SGK karşılıyor mu

Paxera SGK karşılıyor mu içeriğimizde sizlere paxera SGK ödüyor mu, paxera devlet karşılıyor mu ve paxera devlet ödüyor mu gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız.

Paxera farklı dozlarda olabilen ruhsal hastalıklarda kullanılan hap şeklinde bir ilaçtır. Genellikle anksiyete, panik atak, depresyon, obsesif kompulsif bozukluk (OKB), kaygı bozuklukları, travma sonrası stres bozukluğu gibi hastalıklarda kullanılan bir ilaçtır. Paxera da diğer ruhsal hastalıklarda verilen antidepresanlardaki gibi vücuttaki serotonin düzeyini arttırır. Bu yüzden başta depresyon olmak üzere çoğu hastalıkta kullanılan bir ilaçtır.

Birçok antidepresan hatta çoğu ilaçta olduğu gibi yan etkileri de bulunmaktadır. Başta mide bulantısı olmak üzere, kötü ruh hali, cinsel istekte azalma, sürekli uyku hali,aşırı terleme, halsizlik, baş dönmesi, kilo alma ve kolestrolde artış gibi yan etkileri bulunmaktadır. Bu ilacı kullanırken yapılacak olan doz hesabı doktor kontrolünde sizin hastalığınıza göre belirlenmektedir.

Paxera SGK karşılıyor mu?

Paxera SGK karşılıyor mu? sorusunun cevabı evet. Paxera SGK tarafından ödeme kapsamı içerisindedir. Ücretsiz olarak paxera için faydalanabilir ve sgk tarafından ödemesi yapılmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.