E Nabız Bilgi

Neurontin aile hekimi yazabilir mi

12.11.2022
Neurontin aile hekimi yazabilir mi

Neurontin aile hekimi yazabilir mi içeriğimizde sizlere neurontin 600 aile hekimi yazabilir mi ve neurontin 800 aile hekimi yazabilir mi gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Neurontin ilacı, antiepileptik ilaçlar grubunda yer almakla beraber genel olarak epilepsi nöbetlerinin engellenmesi amacı ile kullanılmaktadır. Bahse konu olan bu ilaç grupları içinde yer alan Neurontin sara yani epilepsi ve sinir doku hasarına bağlı ağrı durumları yani nöropatik ağrı durumlarının tedavisinde kullanılmaktadır.

Genel olarak Neurontin ilacı, ağrı durumlarının yanında bir de epilepsi nöbetlerinin meydana gelmesini önleme amacı ile de kullanılmaktadır. Neurontin ilacında gabapentin bileşen maddesi kullanıldığı için, içeriğinde bulunan bu maddeye karşı hassasiyeti olan kişilerin Neurontin ilacını kullanmamaları tavsiye edilmektedir. Aynı zamanda akut pankreatit yani pankreas iltihabı yaşayan kişilerin de ilaç kullanımı konusunda ayrıca uzman hekim ile görüşmeleri mutlaka tavsiye edilmektedir.

Neurontin aile hekimi yazabilir mi?

Neurontin aile hekimi yazabilir mi? sorusunun cevabı hayır. Uzman görüşü gerektiğinden dolayı aile hekimi neurontin reçete yazamamaktadır. Doktorunuz neurontin reçeteli olarak yazdığında sgk ödemesi yapmaktadır.

Oximin jel aile hekimi yazabilir mi?

Onceair aile hekimi yazabilir mi?

Xanax aile hekimi yazabilir mi?

gibi içeriklerimize de ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.