E Nabız Bilgi

Lustral hangi doktor yazabilir

22.11.2022
Lustral hangi doktor yazabilir

Lustral hangi doktor yazar yazımızda sizlere lustral kim yazabilir ve lustral nasıl yazdırılır gibi sorular ve cevapları hakkında detaylı bilgi paylaşacağız. Lustral antidepresan ilaç gurubuna dahildir. Depresan ilaçları arasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Lustral sinir hücrelerinden arasındaki iletişimi sağlayan serotoninin salgılanmasını sağlar. Böylece kişinin ruhsal durumunu duygu durumunu ve davranışlarını düzenler. Kaygı bozukluğu depresan komsiluf bozukluk travma sonrası stres bozukluğu, panik atak, sosyal anksiyete bozukluğu, panik atak ve kompulsif bozukluk ve obsesif bozukluk gibi psikolojik hastalıkların tedavisinde etkilidir.

Kaygı bozukluğu depresan gibi psikolojik hastalıklarda beyindeki serotonin miktarı azalır. Kişinin kendini daha iyi hissetmesi için beyindeki serotonin yeteri kadar salgılanabilmesi gerekir. Bunun için dışarıdan antidepresan desteği alması gerekir. Bazı antidepresan ilaçların içindeki etken madde serotonin düzenler. Lustral de bu antidepresan ilaçları arasında yer almaktadır. İlacın etkisi görmek isteyen hastalar ilacı en az bir ay düzenli olarak kullanması gerekir. Beyindeki sinir hücreleri kimyasal maddeler salgılayarak beyindeki diğer hücreleri uyarır. Beyin tarafından kontrol edilen fonksiyonlarını gerçekleştiren elektriksel sinyaller oluşur. Serotonin de bu kimyasal maddelerde birisi olarak salgılanarak bayindeki diğer sinir hücrelerini uyarır. Aynı zamanda lustral depresyon semptomlarını da tedavi etmektedir.

Lustral hangi doktor yazabilir?

Lustral depresan gibi psikolojik hastalıkların tedavisinde kullanılan anti-depresan ilaçları arasında yer aldığından dolayı psikiyatri tarafından reçete edilebilmektedir. 3 aydan daha uzun bir süre kullanılması gerektiği durumlardan ilgili hekimin düzenleyeceği rapor ile aile hakimleri de ilacı reçete etmektedir. Bunun dışında diğer doktorların bu ilacı yazmakla yetkisi bulunmamaktadır. Ayrıca eczanelerde de reçetesiz satılmamaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.