E Nabız Bilgi

Kolonoskopi Sonucu E- Nabız

23.08.2022
Kolonoskopi Sonucu E- Nabız

Kolonoskopi sonucu e- nabız içeriğimizde sizlere kolonoskopi sonucu e nabızda görünür mü ve kolonoskopi sonucu e-nabız nasıl öğrenilir gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız.

Kolonoskopi, kalınbağırsakta ve kalınbağırsağa yakın olan anüse yakın olan kısımda (rektum) olan değişiklikleri ya da olası bir anormal durumu öğrenmeye yarayan bir tanı uygulamasıdır. Uygulama esnasında kalın ve esnek yapılı bir tüp kalınbağırsağa yakın olan rektuma yerleştirilir. Bu tüpün üstündeki ince ve küçük kamera sayesinde doktor kalınbağırsağın bütün her yerini görür. Gerek görülürse bu uygulama sırasında olağan dışı bir doku türü tespit edilirse bu cihaz ile alınabilir. Yapılışı bu şekilde olan kolonoskopi gastroenteroloji ya da genel cerrahi hekimleri tarafından yapılmaktadır.

Kolonoskopi Sonucu E- Nabız

Çok kolay bir şekilde gerçekleşen bu işlem yaklaşık 25 dakika kadar sürer ve hasta kişinin yaşamında herhangi bir değişiklik olmaz. Şayet siz de bu sonucu verdiyseniz ve sonuç için tekrar hastaneye gitmek istemiyorsanız, yapmanız gereken kolonoskopi sonucu E-Nabız ile öğrenmek olacaktır. Sonuç tahlilden sonra yaklaşık olarak 2-3 gün içerisinde çıkmaktadır. Peki bu sonuç e nabızdan nasıl öğrenilir? E-Nabız’a giriş yaptıktan sonra yapmanız gereken “tahlillerim” yazan yönergeye gelmektedir. Böylece kolonoskopi sonucu E- Nabız sayesinde 2-3 gün içerisinde oturduğunuz yerden öğrenebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.