E Nabız Bilgi

Kahverengi benleri geçiren krem eczane

02.01.2023
Kahverengi benleri geçiren krem eczane

Kahverengi benleri geçiren krem eczane içeriğimizde sizlere detaylı bilgiler aktaracağız. Vücudun çeşitli yerlerinde açık veya koyu renkli kahverengi benler oluşabilmektedir. Bu benler doğuştan ya da sonradan meydana gelebilir. Kahverengi benlerin büyük çoğunluğu zararsız olmakla beraber, kabartılı ve anormal şekilde büyüyen, aynı zamanda da çok koyu benlerin kanser riski taşıyabileceği bilinmektedir.

Kahverengi benlerin oluşumunda güneş ışınlarına fazla maruz kalmak önemli bir nedendir. Güneş ışınları ciltte pigment hücrelerini artırarak benleri çoğaltır.

Kahverengi benler nasıl yok edilir?

Kahverengi ve özellikle düz benlerin çoğunlukla zararsız olduğu bilinmektedir ancak kişiler zararsız olsa bile görsel olarak hoşlanmadıklarından benlerden kurtulmak isteyebilirler. Kahverengi benler nasıl yok edilir, sorusu oldukça sık sorulan bir sorudur.

Kahverengi benler dermatologun belirleyeceği, benin özelliklerine uygun yöntemlerle cerrahi olarak alınabilmektedir. Aynı zamanda özellikle güneş ışığına maruz kalma nedeniyle sonradan oluşan kahverengi benlerin yok edilmesinde kremlerde etkili bir yöntemdir. Kremlerin dermatolog kontrolü ile eczaneden alınarak kullanılması cilt sağlığı için önemlidir.

Kahverengi benleri geçiren krem eczane

Kahverengi benlerin yok edilmesinde bir takım kozmetik ürünleri ve doğal ürünler kullanılsa da eczanelerde satılan ve doktor tarafından reçetelendirilen ilaçlar en etkili çözümdür. Kahverengi benlerden kurtulmak isteyenler eczanelerde satılan leke kremleri, kahverengi benleri yok eden krem adları araştırmaları yapabilirler.

Expigment krem, özellikle güneşe bağlı oluşan lekeleri giderir ve cilt rengini eşitler. Düzenli kullanımında ciltte olulan kahverengi halkaları ve benleri yok etmektedir. Eczanede reçete ile satılır.

Fito krem, eczanede satılan leke kremi içinde yaygın satılmaktadır. Kahverengi keke ve benlerin yok edilmesinde, sivilce izlerinin temizlenmesinde etkilidir.

Nadixa krem de doktor kontrolünde leke giderici olarak sıklıkla kullanılan bir pomaddır.

Contraxtubex jel ameliyat ve dikiş izleri ile cilt kekelerinde etkilidir. Düzenli kullanıldığında doku iyileştirici etkisi ile kahverengi benleri de yok etmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.