E Nabız Bilgi

E-Nabız yasal mı

21.11.2022
E-Nabız yasal mı

e-nabız sistemi ülkemizde Sağlık Bakanlığı’ nın geliştirmiş olduğu bir sistemdir. Hem e nabız uygulaması vardır. Hem de online olarak masaüstü giriş aracılığı ile girilebilir. E nabız yasal mı sorunsunun yanıtına bakınca bu durum kulağa yasal olduğu anlamına gelir. Çünkü e nabız şifresi de uygulama kullanımı da bu alanda önemli olmaktadır.

Mobil giriş işlemleri aracılığı ile veya masaüstü giriş işlemleri ile birlikte e nabız sistemine giriliyor. Bunu hepimiz biliyoruz. Ancak e nabız şifresi herkeste bulunmadığı için Sağlık Bakanlığı şu şekilde bir kolaylık sağlıyor. O da e devlet üzerinden giriş yapmak oluyor. E devlet şifreniz ile e devlet profilinize giriyorsunuz. İçeriden şifresiz olarak e nabız uygulamasına geçiş yapabiliyorsunuz. Bu şekilde sistemi kullanmak da mümkün, direkt uygulamayı indirme yaparak kullanım sağlamak da kolay.

E-Nabız yasal mı?

Sağlık Bakanlığı’ nın başlatmış olduğu bu sağlık sistemi uygulaması olduğu için yasal olarak işlem yapıyor. Burada çalışan kişiler, Sağlık Bakanlığı memurları oluyor. Bunun için de herhangi bir aysa dışı bilgi alışverişi ya da güvensizliği söz konusu olmuyor.

E nabız sisteminin güvenliği yasal olmasından ileri geliyor. Böylelikle her zaman için daha güvenilir ve her veri akışına kolay erişim sağlamanız mümkün oluyor. Hem sizin hem de çocuklarınızın bilgilerini görmek açısından da güzel bir uygulama olduğu biliniyor. E nabız kullanıcılarının tamamına yakını bu uygulamayı ve sistem kolaylığını beğeniyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.