E Nabız Bilgi

E-Nabız kan grubu değiştirme

08.01.2023
E-Nabız kan grubu değiştirme

E-Nabız kan grubu değiştirme içeriğimizde sizlere e-nabız kan grubu yanlış, e-nabız kan grubu düzeltme ve e-nabız kan grubu yanlış girdim gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. E nabiz insanların kendine özel sağlık bilgilerini tablet, mobil ve bilgisayardan görüntüleyebileceği bir sağlık sistemidir.

E-Nabız kan grubu değiştirme

E-nabız sistemine internet üzerinden erişim sağlayacaksanız sanılanın aksine kan grubunuzu değiştirmek çok kolay. İnternet tarayıcınıza E-nabız yazıyorsunuz ve karşınıza çıkan ilk siteye giriş yapıyorsunuz. Ya da daha kısa yoldan https://enabiz.gov.tr/ bu linke tıklayıp erişim sağlayabilirsiniz. Bu iki yoldan birini seçip sisteme giriyorsunuz ve açılan sayfadan ekranın sağ tarafında bulunan giriş yapma seçeneklerinden birini seçiyorsunuz. Seçtiğiniz sisteme istenilen bilgilerinizi girmenizle sisteme giriş yapıyorsunuz.

Karşınıza açılan sayfadan, sayfanın en üst ve sağ kısmında yer alan profil simgesinin üzerinden profili düzenle kısmına tıklayarak değiştirebileceğimiz sayfaya geliyoruz. Geldiğimiz sayfanın sol tarafından kalan kan grubu kısmından hiç yazılı olmayan kan grubumuzu seçebileceğimiz gibi hatalı olan kan grubumuzu da değiştirmemiz mümkündür.

Birde mobil uygulamadan erişim sağlama imkanımız olan E-nabız uygulaması üzerinden nasıl değişim sağlayabiliriz?

Cihazınızı destekleyen sistem üzerinden (play strore,apple store, huawie store) e-nabız uygulamasını indirmekle başlıyoruz. İndirdiğimiz uygulamaya tıkladığımızda yer alan giriş seçeneklerinden birini seçerek ve seçtiğimiz sitemin bizden istediği bilgileri yazarak sisteme erişim sağlıyoruz.

E-nabız sistemine erişim sağladığımızda karşımıza çıkan profil simgemizin altında yer alan simgeyle gösterilen kısımda eğer kan grubumuz sisteme kayıtlıysa onu görürüz eğer siteme kayıtlı değilse (-) şeklinde bir işaretle gösterilir. Peki ya nasıl değiştireceğiz? E-nabız’ın internet sisteminden değiştirebildiğini yukarıda söz etmiştik ama e-nabız uygulamasından kan grubumuzu değiştirme gibi bir seçenek bulunmamaktadır.

Kaynak: https://www.ilacbu.com/e-nabiz-kan-grubu-degistirme/

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.