E Nabız Bilgi

E-Nabız boy kilo endeksi

14.07.2022
E-Nabız boy kilo endeksi

E-Nabız boy kilo endeksi içeriğimizde sizlere e-nabız kilo endeksi hesaplama ve e-nabız boy endeksi hesaplama gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız.

E-Nabız boy kilo endeksi

E-nabız sistemi boy ve kilo bilgileriniz kaydetmeniz sonucu boy kilo endeksinizi hesaplayarak sisteme kaydetmektedir. Bu konun önemi yaş ile birlikte dikkat edilmesi gereken noktaları işaret etmekte olan bir bilgidir. Önemli olan sisteme doğru bilgileri girmektir.

Boy kilo endeksi neyi gösterir?

Boy kilo endeksi ile düzenli olarak yapılması gereken biyokimyasal testler belirlenebilir. Boy kilo endeksi düşük, yüksek ya da normal aralıkta çıkabilir. Yüksek ve hatta çok yüksek olması çeşitli hastalıklara uygun zemin hazırlayacaktır. Bunların önüne geçmek için çeşitli hormon ve biyokimyasal laboratuvar testleri yapılarak sonuçlarla birlikte bir değerlendirme yapılmalıdır. Bu konunun takibi ve yorumlanması aile hekiminin görevleri arasındadır.

Boy ve kilo endeksi nasıl hesaplanır?

E-nabız sistemine giriş yapılıp boy ve kilo bilgileri sisteme eklenmelidir. E-nabız sistemine girmek için birkaç farklı yol izlenebilir. E-devlet şifresi, E-nabız şifresi ya da E-imza ile sisteme giriş yapılabilir. Giriş yapılıp ana sayfa açıldıktan sonra profil fotoğrafı tıklanarak kişisel bilgilerin olduğu alan açılabilir. Bu sayfada boy ve kilo bilgilerinin yazılması gereken satırlara doğru ve tam bilgiler yazılmalıdır. Sistem otomatik olarak boy ve kilo endeksini hesaplayarak sisteme ekleyecektir. Boy ve kilo endeksinin yanında bir ünlem işareti olursa bu kitle endeksiniz hakkında detaylı bilgi içeren bir uyarı olacaktır. O ünlem işaretinin üzerine gelip bir iki saniye beklediğinizde durumunuzla ilgili açıklamayı görebiliyor olacaksınız. İdeal kilonuzun üzerindesiniz ya da altındasınız gibi bir açıklama ile karşılamak mümkündür.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.