E Nabız Bilgi

Cpap cihazı SGK karşılıyor mu

08.07.2022
Cpap cihazı SGK karşılıyor mu

Cpap cihazı SGK karşılıyor mu içeriğimizde sizlere cpap cihazı devlet ödüyor mu, cpap cihazı sgk ödüyor mu ve cpap cihazı devlet karşılıyor mu gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız.

Sağlık her canlı için son derece önemlidir. Lakin kimi zaman hiç istenilmeyen anlarda hiç beklenmedik sorunlar yaşanabilir. Bu durumlarda uygulanan çok farklı yöntemler vardır. İlaç tedavisi en sık uygulanan tedavi yöntemidir. Bunun yanı sıra bir de cihaz ile yapılan tedaviler vardır. Nitekim Cpap cihazı da tedavi amaçlı olarak kullanılan bir cihazdır. Bu cihazı kullanacak olanlar SGK kurumunun karşılayıp karşılamadığını merak ediyorlar. Bu yazıda da bu sorunun yanıtı verilecektir.

Cpap cihazı SGK karşılıyor mu?

Cpap cihazı uyku uyurken solunum sorunu yaşayan insanların uyku uyurken kullandıkları bir cihazdır. Bir diğer ifade ediş biçimi ile kişinin hava yolunda olan tıkanıklığı uyku apnesi sorunu yaşayan kişilerde kullanılır. Yüksek ve sürekli basınçlarda burun içine hava gönderir. İşte bu son derece özel cihazı kullanması gereken hastaların cihazın markası modeli ne olursa olsun sadece 2022 senesi 1.049.76 TL değerini SGK öder. Bunun dışında olan rakamın ödemesi hastanın kendisine aittir. Ekstra bir ödeme alınması ise söz konusu değildir.

Cpap cihazı hakkında merak ettiğiniz sorular için yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.