E Nabız Bilgi

Aspirin içtim adet oldum

16.01.2023
Aspirin içtim adet oldum

Aspirin içtim adet oldum içeriğimizde sizlere detaylı bilgiler aktaracağız. Dünyanın en bilinen ilaçları arasında olan aspirin daha önceleri ağrı kesici, ateş düşürücü olarak kullanılıyordu. Son zamanlarda ise kalp sağlığı için kan sulandırıcı olarak kullanılmaktadır.

Kalp sağlığımızı korumak için egzersiz, sağlıklı beslenme ile kalp sağlığımızı korumuş oluruz. Tek başına kan sulandırıcı kullanmak kalp sağlığı için yeterli olmayacaktır. Hatta insan vücuduna zarar bile verebilir.

Aspirin Kimler İçin Yararlıdır?

Özellikle kalp damar hastalığı olanlar, kalp krizi geçirmiş olanlar, beynine pıhtı atanlar için aspirin kullanmak yararlı olacaktır. Doktorlar bu hastalıkları geçirmiş kişiler için aspirin kullanımını ömür boyu tavsiye etmiştir. Lakin sağlıklı bir insanın düzenli aspirin kullanımı yararlı olmamaktadır.

Aspirin Yan Etkileri Nelerdir?

Aspirin kullananların görebileceği yan etkiler kusma, bulantı, midede ağrı, mide ve bağırsak delinmeleri, beyin kanaması, kulak çınlamasıdır.

Eğer aspirine karşı alerjiniz var ise yüz, boğaz, dilde şişme ve astım krizine girebilirsiniz.

Aspirin İçtim Adet Oldum

Aynı ilaç kişiden kişiye farklı yan etki gösterebilir. Özellikle kadınlarda regl (adet) dönemlerinde adet kanına etkisi farklılık gösterebilir. Bazı ilaçlar kimi kadınlarda adet kanını arttırmakta kimi kadınlara göre de azaltmaktadır.

Aspirin içtim adet oldum diyenler tamamen hurafeden bir haberdir. Yani aspirinin adet kanıyla alakası yoktur. Aspirin kan sulandırıcıdır sadece kanda etkisi vardır. Aspirin adet kanına doktorlar da açıklama yapmıştır hiçbir etkisi yoktur. Kadınlar arasında asılsız bir bilgidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.