E Nabız Bilgi

Momecon krem sivilce için kullanılır mı

06.01.2023
Momecon krem sivilce için kullanılır mı

Momecon krem sivilce için kullanılır mı ve sivilce izlerini geçirir mi gibi sorular almaktayız. Momecon krem kullanım alanlarında sivilce tedavileri yer almamaktadır. Cilt yüzeyinde oluşan egzama, sedef ve yara iltihaplarının tedavisinde kullanılmaktadır. Cilt kusurlarından kaynaklanan kaşıntı, kızarıklık, şişlik gibi semptomları en aza indirmiştir. Pembemsi cilt lekelerin tedavisinde tercih edilebilmektedir. Güçlü kortikosteroidler sınıfında bulunmaktadır. Aktif bileşeni mometazon furoat olan krem sivilcelere direk olarak uygulanmaz.

Sivilcelerinizden şikayetçiyseniz uzman dermatologlardan yardım alabilirsiniz. Sivilce büyüklüğü, sayısı, rengine göre tedavi planı oluşturmaktadır. Piyasada bulunan krem veya pomadlar sivilce üzerine sürülmemelidir. Sivilcede artış meydana gelebilmektedir. Ayrıca bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir. Özellikle yüz ve göz çevresi ince deri tabakasına sahiptir. Cilt dengesini bozarak kızarıklık, kaşıntı, lekelenme, alerjik reaksiyonlara yol açabilirsiniz.

Momecon krem sivilce için kullanılır mı

Alanları Momecon krem kullanım alanları atopik dermatit cilt sorununda kullanılmaktadır. Hastalıktan kaynaklı kızarıklık, kaşıntı, şişme gibi yan etkileri azaltmada yardımcı olmaktadır. Kortizon bulunan hormon ilaçları sınıfında yer almaktadır. Sorunlu cilt bölgesi ilk olarak temizlenmelidir. Ardından ince tabaka halinde bölgeye uygulanmalıdır.

Momecon krem akne üzerine asla kullanılmaması gerekmektedir. Kremin ilaç prospektüsünde de belirtilmiştir. Ayrıca siğil, uçuk, rozasea, pişik ve deri enfeksiyonlarında kullanılmaması gerekmektedir. Genital veya anüs bölgesinde kaşıntılara tercih edilmemektedir. Kullanımdan belirli bir süre sonra tahriş gözlenirse doktorunuzla paylaşmalısınız. Ürünü gözlem altında kullanmak daha etkili bir sonuç verecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.