E Nabız Bilgi

Mhrs yedek kontenjan ne demek

20.01.2023
Mhrs yedek kontenjan ne demek

Mhrs yedek kontenjan ne demek içeriğimizde sizlere mhrs ek randevu ne demek, yedek kontenjan nedir ve ek randevu nedir gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Kısaca birden fazla hasta olan vatandaşın aynı dakika ve zamana randevu alabilmesi işlemidir. Açılımı Merkezi Hekim Randevu Sistemi’dir.

MHRS; insanların hastaneler ve sağlık kuruşları, ağız – diş sağlığı merkezleri, aile hekimlerini arayarak istedikleri hastane ve hekimden randevu alabilme sistemidir. Bu sistemdeki aranacak numara 182’dir. Türkiye’de uygulanmakta olan (MHRS), AB uyum sürecinde kabul edilmiş olan temel devletin hizmetlerindendir. MHRS darmadağın olarak bulunmakta olan randevu işlemlerini tek yerden yürütür hale getirmiştir. Ayrıca bu özelliği ile ilk ve tek olması özelliğini de taşımaktadır. MHRS; 182 yi arayarak, internet ortamında ulaşabilme imkanı da veren sürekli bir hizmettir. Bu toplanan sonuçlar sağlık hizmetlerinin ilerlemesine, faydalanmasına, büyümesine ve daha etkin hale gelmesine katlı sağlamaktadır.

Mhrs yedek kontenjan ne demek?

Ek randevu, randevuda bulunmak istediğiniz yer, hastane, sağlık merkezlerinden ravdevu talebine istinaden, en uygun olan randevudan haberdar olabilme bilgisini belirtme ile sonuçlanmaktadır. Ek randevu olduğu zamanlarda kurum, hastane vs. kişiye mesaj gönderiyor. Yani bir nevi haberdar ediyor. Fakat burada dikkat edilmesi gereken şey ise hasların bu bilgiyi kendilerine gelişigüzel verileceği. Burada unutulmaması gereken nokta ise haberdar olmak için işaretleme yapılması. Yani ek randevudan haberdar olabilmek için işaretleme yapılması gerekir. İnternetten alınmış randevularda sıklıkla karşılaştığımız bir problem olarak önem arz ediyor.

Mhrs yedek kontenjan ne demek? Bilindiği üzere birçok branş alanındaki kalabalık oranının sayıca çok fazla olması nedeniyle MHRS randevusu alamayan kişiler, bu hizmetle yani ek randevu ile fayda sağlayabiliyorlar. Bu da her geçen gün yoğunlaşan ve karmaşıklaşan sağlık sektörü için düzenleyici bir aşama.

**Diğer makalemiz olan MHRS ek randevu ne demek hakkında bilgi alabilirsiniz.**

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.