E Nabız Bilgi

Güneş gözlüğü SGK karşılıyor mu

17.10.2022
Güneş gözlüğü SGK karşılıyor mu

Güneş gözlüğü SGK karşılıyor mu içeriğimizde sizlere güneş gözlüğü SGK ödüyor mu, güneş gözlüğü devlet karşılıyor mu ve güneş gözlüğü devlet ödüyor mu gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız.

Günümüzde bir çok göz rahatsızlığı nedeni ile dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de gözlük kullanımı oldukça yüksek seviyelere çıkabilmektedir. Bilindiği gibi göz rahatsızlıklarından kaynaklı olarak gün içerisinde bütün işlemleri yerine gerçekleştirirken numaralı gözlük kullanılması ya da özel cam üretimi ile göz rahatsızlıklarının önüne geçilebilmesi gibi işlemler uygulanabilmektedir. Bu durumda insanların merak ettiği en önemli konulardan bir tanesi gözlük ücretleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Doğal olarak gözlük ücreti kapsamında devletin SGK kapsamı üzerinden karşıladığı belirli bir miktar ücret bulunur. Bu ücretler aynı zamanda belirli bir yıl aralığında tekrarlanabilmektedir. Örneğin göz muayene işlemlerinden sonra çerçevesinin ya da camının değişmesi gerekiyor ise belirli bir zaman aşımı gerçekleştiyse o halde devlet tarafından 37 TL tutarında bir ücret karşılaması söz konusu olabilmektedir.

Güneş gözlüğü SGK karşılıyor mu?

Güneş gözlüğü SGK karşılıyor mu? sorusunun cevabı hayır. Güneş gözlüğü SGK tarafından ödemesi yapılmamaktadır. Güneş gözlüğü eczanelerde reçetesiz olarak satışı yapılmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.