E Nabız Bilgi

Göbek deliği iltihabı için antibiyotik krem

21.11.2022
Göbek deliği iltihabı için antibiyotik krem

Göbek deliği iltihabı için antibiyotik krem mi arıyorsunuz. O halde sizler de mutlaka bu yazıya göz atalısınız. Sürekli iltihaplanan bir göbek deliğiniz bulunuyor ise yapmanız gereken antibiyotik tedavisine başlamak olmalıdır. Böylece yaranın yüzeyindeki enfeksiyonların kurumasına ve cildin iyileşmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Göbek Deliği İltihabı Neden Olur?

  • Kötü hijyen koşullarına sahip kişileri göbek deliğini temizlemediğinde iltihap oluşması muhtemeldir.
  • Sürekli aynı atletin giyilmesi, pamukçuk oluşması ve temizlenmemesi gibi durumlar iltihaba yol açabilir.
  • Göbek çukuru her insanda farklıdır. Kimi dışarı doğrudur. Kimininki ise çukurdur. Çukurun küçük veya dar olması halinde göbek deliğinde biriken kir bir süre sonra iltihaplanabilir.
  • Piercing takan kişilerin göbek temizliğini düzenli yapması gerekir. Özellikle bu deliğin dış hava ile teması, bakterileri de çeker. Temizlenmemesi halinde hızlı bir şekilde iltihaba dönüşmesi muhtemeldir.

Göbek deliği genellikle hijyen ya da bulaşıcı rahatsızlıklar nedeni ile iltihaba neden olabilir. İşte böyle bir durumda antibiyotik kremlerin hemen hızlı bir şekilde iltihabı kurutarak iyileşmeyi sağladığı görülür.

Göbek deliği iltihabı için antibiyotik krem

Bu nedenler ile göbek deliği iltihabı olduğu zaman, kortikosteroid içeren kremler kullanılır. Antibiyotik krem hem iltihabı yok eder hem de yeniden iltihap oluşmasını önler. Bunun için, Madecassol krem, Hametan krem, Fucidin merhem ve Dermovate merhem önerilir. En sık Fucidin ve Madecassol kullanılmaktadır. iltihabı gidermekle kalmayarak mevcut kaşıntıyı ve rahatsızlık hissini de ortadan kaldırmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.