E Nabız Bilgi

E-Nabız bilgi güncelleme nasıl yapılır

24.11.2022
E-Nabız bilgi güncelleme nasıl yapılır

E-Nabız bilgi güncelleme nasıl yapılır yazımızda sizlere e-nabız yanlış bilgileri nasıl düzeltilir ve e-nabız güncelleme yapamıyorum gibi sorular ve cevapları hakkında detaylı bilgi paylaşacağız. E-nabız uygulaması, Google Play Store’dan cep telefonlarınıza indirilebilmektedir. Hastalık, randevu ve muayene geçmişiniz, tahlil sonuçları, radyolojik görüntüler, alerji durumlarınız, reçeteleriniz ve kronik hastalıklarınız tek bir ekran üzerinde yer almaktadır.

E-nabız bilgi güncelleme nasıl yapılır?

E-nabız ekranında güncelleme yapabileceğiniz bilgilerden biri aile hekiminizdir. Ana ekranda yer alan fotoğrafın altındaki “değiştir” butonunu tıkladığınızda, aile hekiminizi değiştirmek istemenizin gerekçesi sorulacaktır. Bu soruya yanıt verdikten sonra, değiştirmek istenilen il, ilçe, Aile Sağlığı Merkezi listesi ekrana gelecektir. Size uygun gelen seçimi yapınız ve kaydet tuşuna basınız. Ana ekranda yer alan, fotoğrafın üzerine tıkladığınızda açılan ekranda değişim yapılabilecek bilgiler yer alır. E-nabız uygulamasına giriş yaptığınız şifreyi değiştirebilirsiniz.

Boyunuz, kan grubunuz, iletişim bilgileriniz (mail adresiniz, telefonunuz, acil durumda aranacak kişi) bilgilerini değiştirebilirsiniz. Acil durumda aranacak kişi bilgisini değiştirmek istediğinizde, acil durumda aranacak kişinin yakınlık derecesini girmeniz istenir. Aranacak kişinin cep telefonunu girdiğinizde, o telefona onay kodu yollanacaktır. Bu onay kodunu girmelisiniz, onay kodunu girdikten sonra acil durumda aranacak kişi listesine girdiğiniz isim eklenecektir. Fotoğrafın yer aldığı ana ekranda vücut kitle indeksini hesaplatabilirsiniz.

Hesaplama sonucunda ideal alt kilo-üst kilo bilgisini size verecektir. İdeal kilonuzun üzerinde iseniz, hemen diyet programına başlayabilirsiniz. Fotoğrafın üzerine bastığınızda “profil fotoğrafını güncelle” yazısı çıkmaktadır. Bu ekranda “değiştir” seçeneğini işaretlerseniz, fotoğraf çek/galeriden seçeneği ekrana gelir. Fotoğraf çek seçerseniz, sol tarafta yer alan kamera görüntüsüne basmalısınız. Kendi telefonunuzdan fotoğrafınızı çekiniz ekranın ortasındaki yuvarlağa basarak fotoğrafınızı çektikten sonra scale ile yakınlaştırıp uzaklaştırma yapabilirsiniz. Son halini kaydetmek için ekran üstünde yer alan “edit foto” kısmını tıklayınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.