E Nabız Bilgi

Unisom kaç saat uyutur

03.01.2023
Unisom kaç saat uyutur

Unisom kaç saat uyutur içeriğimizde sizlere unisom uyku ilacı kaç saat uyutur nedir, unisom miligram uyku yapar mı ve unisom hemen uyutur mu gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Unisom genellikle uykusuzluk sorunu olan kişilerde uykuya dalma probleminin giderilmesi için doktor tarafından reçete edilen ilaç grubuna girmektedir. Unisom çeşitli ruhsal problemi olan kişilerle uykusuzluk sorununun rahatlatılması amacıyla psikiyatri tarafından önerilmektedir. İlacın içerisindeki etken maddelere karşı hassasiyet ve duyarlılığı olan hastaların doktor kontrolü altında kullanması önerilmektedir. Özellikle ağır karaciğer ve böbrek hastalığı olan bireylerde kullanılacak olan dozun azaltılarak tedaviye başlanmalıdır.

Unisom kaç saat uyutur?

Uykusuzluk problemi çeken kişilerin gün içerisinde, yorgun bitkin ve halsiz hissettiği için kullandığı uygun ilaçlardan olmaktadır. İlacı yiyecek ve içecek ile kullanılırken aç veya tok karnına alınmasında sakınca yoktur. Sadece ilaç kullanılırken alkol kullanılmamasına dikkat edilmelidir. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde bebeğe zarar vereceği için anne bu ilacı kullanmamalıdır. Araç ve makine kullanacak olan hastalarda ilaç uyku yapacağı için sersemlik ve halsizlik oluşturmaktadır. Özellikle bu ilaç kullanıldıktan sonra araç ve makine kullanılmamalıdır. Uyku uyumak isteyen hastalar gece yatmadan yarım saat önce bir tablet içmelidir. Ağız yoluyla bir bardak su ile kullanılmaktadır.

Genellikle 6 veya 7 saat uyutmaktadır. Aşırı doz almaktan kaçınılmalıdır çünkü çeşitli reaksiyonlar vererek vücudu yormaktadır. Bu tür uyku ilaçlarının çocukların göremeyeceği yerde muhafaza edilmesi önemli olmaktadır. Bebeklerin ve küçük çocukların uyku hapı kullanması sakıncalı görülmektedir. İlacın yan etkileri arasında genellikle ağız kuruluğu ve iştahsızlık yaptığı ayrıca sersemlik ve uyuşukluk gösterdiği gözlemlenmiştir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.