E Nabız Bilgi

Cipralex mi Citoles mı

11.11.2022
Cipralex mi Citoles mı

Cipralex mi citoles mı içeriğimizde sizlere citoles ve cipralex aynı mı ve cipralex yerine ne kullanılır gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Citoles reçeteli olan depresan ilacı olarak kullanılır. Beyin içerisinde yer alan serotinin miktarını artırıp zihinsel dengeyi sağlamaktadır. Citoles bazı durumlarda da panik atak durumlarını tedavi etmede etkili olarak kullanılır. Doz ayarını uzman doktor kendisi karar verir. Diğer antidepresan ilaçlar gibi doktor kontrolünde kullanılması gerekir. Citoles’in yan etkileri kişilere göre farklı olur. Günlük iki doz besinlerle veya besinlerden sonra alınabilir. Gece yatmadan önce alınması uygun olur. Citoles almayı unuttuğunuz durumda çift doz almayın. Yan etkileri genel olarak mide bulantısı, baş ağrısı ve cinsel isteksizilik olmaktadır.

Cipralex antidepresan ilacı grubunda bulunan bir ilaçtır. Kaygı bozukluğu, panik atak ve sosyal anksiyete bozukluğu gibi durumların tedavisinde kullanılır. Cipralex panik atakların oluşmasında kullanılır ve tedavi etkisi yüksek olan bir ilaçtır. Kişilerde meydana gelen panik atakların azalmasında etkilidir. Cipralex psikiyatri kliniğinde oldukça fazla kullanılan bir ilaç olma özelliğini taşır. İlacın günlük doz alımı doktorun tanısına göre olmaktadır.

Cipralex mi Citoles mı

Sabahları tok karına bol su içilerek alınması gerekir. Uzman doktorun tavsiyesine göre ilaç alımı uygun olur. Cipralex kullanımı uzman doktorun yapacağı muayeneye göre olmaktadır. Birçok kişi antidepresan ilacı almak için cipralex mi citolesmi daha iyi diye merak etmektedirler. Her iki ilaçta antidepresan ilacı olması nedeniyle uzman doktorun tavsiyesine uyulması uygun olur. Cipralex ve citoles kaygı bozukluklarını tedavi etmede kullanılır. Bu nedenle de her iki ilacın kullanılması kişilerin isteğine göre olabilir.

Kayıtlı olmadığım sağlık ocağına gidebilir miyim ilgili makaleye bakalabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.