E Nabız Bilgi

Actifed tablet reçetesiz alınır mı

30.01.2023
Actifed tablet reçetesiz alınır mı

Actifed tablet reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere actifed tablet reçetesiz satılır mı ve actifed tablet reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Üst solunum yolları tedavisinde etkili olan Actifed Tablet, blister olarak adlandırılan kabarcık şeklinde ambalajlarda 30 adet olarak satılmaktadır. Alerji kaynaklı oluşabilecek nezle, sürekli görülen nezle, üşütme ve grip hastalıklarının belirtisinde etkili olabilen bir ilaçtır. Eğer yüksek tansiyona sahipseniz actifed tablet kullanmamanız önerilir. Ayrıca bazı antidepresan ilaçlarla etkileşimli olabileceği bir doktor kontrolünde actifed ilacına başlamalısınız.

Actifed tablet öksürüğü keser mi

Solunum yollarında meydana gelebilecek rahatsızlıkların tedavisinde etkili olabileceğinden bahsettiğimiz ilaç yani actifed tablet direk öksürüğü kesmez. Ancak grip belirtilerini azaltmaya yönelik olan etkisi şiddetli öksürük durumunda biraz rahatlama hissi sağlayabilir. Eğer şiddetli karaciğer yetmezliğiniz varsa veya şeker direnciniz varsa bu ilacın bazı yan etkileri tehlikeli olabilir.

Actifed tablet yan etkileri nelerdir

Bazı olası durumlarda actifed yan etkileri nelerdir aşağıda sizler için listeledik:

  • Kalp damarlarında meydana gelen tıkanıklık
  • Kalp ritim bozuklukları
  • Karaciğer fonksiyonlarında eksilme
  • Aşırı hassasiyet belirtiler
  • Deri rahatsızlıkları
  • Halüsinasyon görmek
  • Yüksek tansiyon

Bu durumların hepsi ciddi yan etkiler olarak sınıflandırılmaktadır. Eğer bu maddelerden herhangi birini gösteriyorsanız actifed tablet alerjiniz vardır.

Actifed tablet reçetesiz alınır mı

Ülkemiz Sağlık Bakanlığı tarafınca normal reçeteli ilaçlar arasında Actifed tablet bulunmaktadır. Yani actifed tablet reçetesiz alınır mı hakkında araştırmalarınız devam ediyorsa bunun için actifed tablet reçeteli bir ilaçtır diyebiliriz. Actifed tablet eczane satış fiyatı 36.53 TL’dir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Azelderm krem reçetesiz alınır mı

Ateş düşürücü şurup reçetesiz alınır mı

Abizol 5 mg reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.